DUK
Ar mano paskolos palūkanos augs ir toliau?

Atsakymas: Palūkanas sudaro individuali palūkanų marža, nustatoma individualiai kiekvienam klientui ir prie jos pridedama kintama palūkanų norma, kurią sudaro kintama 3, 6 ar 12 mėnesių EURIBOR. Marža yra tas dydis, kurį kredito įstaiga gauna kaip atlygį už suteiktas paslaugas, atliktą darbą ir prisiimtą riziką. Atsižvelgiant į makroekonominę ir mikroekonominę situacią, kurią lėmė COVID 19 pandemija, o dabar ir karas, yra tikimybė, kad Euribor kilimas tęsis ir toliau. Planuojant imti paskolą, būtina įsivertinti ar būsite pajėgūs vykdyti įsipareigojimus net ir esant dar spartesniam Euribor kilimui, kaip pvz. Euribor 5 proc., kas lemtų bendras palūkanas apie 7 proc

Ar galiu gauti paskolą, jeigu Lietuvoje gyvenu su leidimu laikinai gyventi?

Atsakymas: Turite galimybę gauti paskolą ir nemažai tokių klientų jau turime savo darbo praktikoje. Gyvenantiems su leidimu laikinai gyventi Lietuvoje, savo paskolas siūlančių kreditorių sąrašas trumpėja ir pasirinkimas tampa mažesnis. Jeigu gaunate nuolatinį leidimą gyventi, šis kreditorių sąrašas automatiškai plečiasi. Mūsų finansų ekspertai nuolat stebi situaciją rinkoje, todėl iš karto informuojame savo klientus apie pasikeitusias sąlygas ir tinkamu metu siūlome refinansuoti paskolą.

Ar galiu gauti paskolą, jeigu dirbu užsienyje, kur ir gaunu pajamas?

Atsakymas: Tikrai taip, paskolą gauti galite. Prieš pradėdami, pasikonsultuokite su mumis, apie tai, kokia jūsų pajamų struktūra ir valiuta, o tada mes pasiūlysime jums geriausius variantus.

Ar galiu tikėtis „Invega“ palūkanų kompensacijos, jeigu turiu paskolą apyvartinėms lėšoms?

Atsakymas: Deja, bet ne. Nuo 2022 metų pradžios „Invega“ nekompensuoja apyvartinėms lėšoms išduotų paskolų, išlaidų palūkanoms. Galima gauti kompensaciją investicinėms paskoloms. Patariame pagalvoti apie verslo plėtrą ir galimybę transformuoti apyvartinių lėšų paskolą į investicinę paskolą.

Ar galiu gauti paskolą įrangos pirkimui su įrangos įkeitimu bei tikėtis INVEGA palūkanų komepnsavimo?

Atsakymas: Tikrai taip, paskolos su įrangos įkeitimu paprastai sudaromos su INVEGA garantija, kuomet INVEGA garantuoja už Jus iki 80 proc., o likusieji 20 proc. garantuojami perkamos įrangos įkeitimu. Kadangi jūsų paskola bus kvalifikuojama kaip investicinė, o tokios paskolos išlaidas palūkanoms kompensuoja „Invega". Tokiu atveju, maksimali kompensavimo suma yra 95% nuo palūkanų bendros maržos (fiksuota dalis + EURIBOR), bet ne daugiau nei nuo 7%. Maksimali kompensavimo suma gali būti 6,65%. Tik reikia žinoti, kad palūkanų kompensavimo terminas yra ne daugiau nei 3 metai.