Kaip ir Kur Investuoti Pinigus

Kaip ir Kur Investuoti Pinigus Lietuvoje? 8 Idėjos 2024 m.

2 2021

Viena iš dažniausiai kylančių mūsų tinklalapio skaitytojų užklausų ir tuo pačiu labai svarbus visiems finansiškai atsakingiems žmonėms klausimas – kaip ir kur investuoti pinigus Lietuvoje?

Visų pirma, santaupų investavimas, nesvarbu ar tai bus 1000 ar 10 000 eurų, pasirinktoje rinkoje turi būti itin kruopštus, pasverstas, atsakingas bei kaip įmanoma plačiau ir išsamiau išanalizuotas jūsų asmeniškai, o jei galite leisti, net privataus jūsų finansinio patarėjo.

Šiame straipsnyje pasidalinsime ganėtinai paprastomis investavimo idėjomis 2024 metams!

Kas yra investicija?

Investicija – tai ekonominio vieneto, dažniausiai piniginės vertės, išleidimas įsigyjant materialųjį, nematerialųjį ar finansiškai apskaičiuojamą turtą, kuris turėtų atnešti pelną bėgant laikui.

Kitaip tariant, investicija yra tam tikro turto įsigijimas siekiant finansinės naudos.

Kaip investuoti pinigus?

Prieš pradedant nagrinėti būdus ir idėjas kur investuoti pinigus 2024 metais, norėtume jus supažindinti su keliomis svarbiomis taisyklėmis, kurios skiria pelningą investuotoją nuo nuostolingo.

Norint sėkmingai investuoti ir tikėtis sulaukti teigiamos metinės grąžos, reikia laikytis 2 esminių dalykų:

1. Neskubėkite! (FOMO dėsnis)

Dauguma pradedančiųjų investuotojų visuomet daro vieną esminę klaidą – bijo, kad praleis (jų nuomone) nuostabią galimybę užsidirbti.

Šis dėsnis dar kitaip angliškai vadinamas „FOMO“ (ang. Fear of missing out).

Tai tokia situacija, kuomet žmogus, ieškantis kur investuoti pinigus pastebi ar išgirsta naujieną apie galimai pelningą investiciją, tai gali būti akcijos, unikali verslo idėja ar net tos pačios kriptovaliutos ir spekuliacija jomis, skuba sudėti visus savo pinigus, neatlikę asmeninės rinkos analizės.

Vienas dažniausiai pasitaikančių šios situacijos pavyzdžių yra, kuomet žmogus įsigyja itin greitai populiarėjančių akcijų, kriptovaliutų, žaliavų ir t.t prie didžiausios kainos rinkoje.

Kuomet matomas akivaizdus augimas, žmonės bijo jį praleisti ir investuoja prie aukščiausio kainos taško. Dažnai tokios investicijos būna skubotos ir nuostolingos ilgajame laikotarpyje.

Palinkėsime niekada taip nedaryti!

Jeigu jau matote, kad pavėlavote, neskubėkite, palaukite kainos kritimo (jeigu kalbame apie investicijas į akcijas ar kitus finansinius instrumentus).

Taip pat svarbu gauti kiek įmanoma daugiau informacijos apie galimą investiciją internete, paklausinėti draugų rate ar teirautis papildomos informacijos įvairių finansų valdymo patarėjų.

Iš esmės, šios kelios dienos iš finansinės pusės nepakeis nieko, o investuoti pinigus spėsite visada.

2. Valdykite Finansus!

Jeigu ieškote kur investuoti pinigus, prieš tai įsitikinkite, kad sugebate sėkmingai valdyti savo finansus.

Galime drąsiai teigti, kad tai yra svarbiausia taisyklė ir jos kiekvienas pradedantysis investuotojas turi išmokti ir laikytis.

Niekada neinvestuokite 100% gaunamų ar sukauptų pajamų.

Ir visiškai nesvarbu, kad tai gali atrodyti itin pelninga ir patrauklu tiek jums tiek visiems aplinkiniams. Tai yra blogas požiūris!

Supraskite, dauguma kapitalą praradusių verslininkų ar „verslo angelų“ bankrutavo, nes investavo beveik 100% juridinio ar asmeninio kapitalo finansų į pasirinktą investicinį portfelį, verslą ar bet kokią kitą investicinę priemonę, kuri praėjus kuriam laikui neišpildė jai suteiktų prognozių.

Svarbu paminėti!

Investuokite iki 10%-50% turimų finansinių santaupų, padalindami jas į 3-4 skirtingus investicinius portfelius bei sektorius.

Šis metodas ženkliai sumažins investavimo riziką bei padidins galimą investicinę grąžą ilgajame laikotarpyje. Paprastais žodžiais tariant, nedėkite visų savo finansų kaip investicijos į vieną sritį – paskirstykite!

Tokiu būdu apsidrausite nuo galimos finansinės krizės bei išvengsite finansinių sunkumų ištikus vienos investicijos nesėkmei. Be to, šiuo būdu apsidrausite nuo galimai klaidingai pasirinktų vieno ar daugiau investicinių sprendimų.

Verta paminėti, kad sėkmingi investuotojai dažniausiai skaido savo investicinį portfelį ir investuoja daugiau nei į 3-4 skirtingus verslus ar investicines priemones.

Na ir žinoma, visada įsitinkite, kad suprantate kur investuojate ir žinote galima riziką.

Kur investuoti? Idėjos 2024!

Kur investuoti Idėjos 2024

Pereikime prie įdomiausios dalies – kur investuoti pinigus Lietuvoje 2024 metais ?

Pateikiame jums, mūsų manymu, populiarias ir itin nesudėtingas bei efektyvias investavimo kryptis kur gali investuoti tiek pradedantys, tiek ir patyrę asmenys.

Šias investavimo idėjas suskirstemė pagal investicijų sumų dydžius nuo 5 iki 10.000 eurų.

1. Investavimas iki 1000 eurų: Copy-Trading, Forex, Akcijos ir Kiti Investiciniai Instrumentai

Investavimas Lietuvoje nėra itin populiari tema, tad žmonėms, kurie pasiruošę investuoti iki 1000 eurų ar mažesnes sumas sunku surasti daugiau informacijos šiuo klausimu.

Vienas iš mūsų rekomenduojamų būdų tiems, kurie ieško kur investuoti mažesnes sumas, yra „Copy-Trading“ metodas, savarankiškas investavimas į akcijas arba aktyvi CFD prekyba (kontraktai dėl kainų skirtumų).

Priklausomai nuo patirties ir žinių lygio.

Bet jeigu esate pradedantysis investuotojas (prekiautojas rinkose), dauguma šitos srityje dirbančių įprastai siūlo likti prie standartinio ilgalaikio akcijų įsigijimo ir investavimo. Kaip alternatyva kai kurie išbando ir „Copy-Trading“ prekybą, nes:

„Copy-Trading“ metodas yra vienas greičiausiai suprantamų investavimo/prekybos būdų, kurio esmė – kopijuoti įvairių prekiautojų žingsnius rinkose ir gauti atitinkamai tokį pat procentą atlygio arba nuostolio (priklauso nuo kopijuojamo asmens rezultatų) nuo asmeniškai investuotos sumos.

Skamba įdomiai, tiesa?

Šio metodo privalumas yra tas, kad jums dažnai nereikia analizuoti investicinių priemonių pokyčių, stebėti rinkos kiekvieną dieną ir atlikti dar daugybę kitų privalomų žingsnių prieš pasirenkant investicinį instrumentą.

Tai yra itin patrauklus būdas daugybei pradedančiųjų investuotojų!

Paprastai kalbant, jūs pasirenkate prekiautoją rinkose ir su platformos pagalba kopijuojate (automatiškai) jo atliekamus prekybinius sandorius sekundžių tikslumu.

Tačiau visada atkreipkite dėmesį į pasirinktą prekiautoją, jo patirtį, investicinių ir prekybinių instrumentų procentinį pasirinkimą bei rizikos lygį, bei visada valdykite savo biudžetą itin atidžiai.


1.1 Akcijų pirkimas

Jeigu aukščiau minėtu „Copy-Trading“ metodu nesusidomėjote ir nenorite, kad kiti asmenys priimtų už jus investicinius ar prekybos sprendimus, visuomet šiuos veiksmus galite atlikti patys.

Kalbant apie investavimą į akcijas dauguma žmonių atsideda mėnesinę sumą pinigų (nerekomenduojama daugiau nei 10% nuo gaunamų pajamų) kuria skiria investavimui į akcijas su mintimis, kad po kelių metų jų investuota suma sugeneruos atitinkamą grąžą.

Jei pasirinksite šį būdą, svarbu atidžiai atlikti rinkos analizę ir nuolat stebėti savo investicijas, kad jos atitiktų jūsų finansinius tikslus ir galimą apsiimti riziką. Investuodami tiesiogiai, jūs patys priimate visus sprendimus, kas suteikia galimybę pritaikyti savo portfelį pagal asmeninius pageidavimus ir finansines ambicijas.


2. Investavimas nuo 5000 iki ∞ eurų: Įprastas arba Minios finansavimas verslui (ang. Crowdfunding)

Jeigu esate sukaupęs didesnį kapitalą ir „Copy-Trading“ metodas arba investavimas į akcijas ar kitus vertybinius popierius nedomina, siūlytume pasvarstyti apie minios sutelktinį finansavimą (ang. crowdfunding).

Tai inovatyvus investavimo būdas, kuris yra skirtas siekiant pritraukti papildomų lėšų naujam verslui.

Kaip tai veikia?

Įprastai žmonės remia tam tikrą verslo idėją ar produktą iki tam tikros, nustatytos sumos, o kaip atlygį gali gauti dalį įmonės akcijų, palūkanas, dividendus ar kt. grąžą pagal susitarimą.

Atlygis dažniausiai priklauso nuo sudarytos sutarties su verslu.

Įprastame minios finansavime dalyvauja 3 žaidėjai rinkoje:

  • Jūs (Investuotojas);
  • Tarpininkas (platforma);
  • Lėšų gavėjas.

Šis modelis šiuo metu dažnai pastebimas ir įvairiose nekilnojamojo turto ar paskolų sutelktinio finansavimo platformose ir apie tai pakalbėsime toliau. Taip pat verta paminėti, kad sutelktiniame finansavime įprastai būna nustatytos ribos, t.y kiek fizinių arba juridinių asmenų gali investuoti bei kokia yra investicijos riba.

Tačiau turime paminėti, kad dauguma žmonių, kurie nori investuoti individualiai į tam tikrą verslą susisiekia asmeniškai su projekto savininkais ir derasi dėl sąlygų individualiai.

Tad jeigu domina labiau įprastas ir individualius investavimas, siūlome peržvelgti įvairius verslo forumus, socialinių tinklų kanalus ar net nuvykti į įvairias verslo konferencijas, kuriuose, kaip įprasta, dauguma startuolių (ang. Startup) pristato savo verslo idėjas auditorijai.

Kas žino, galbūt rasite idėją, kuri jus sudomins ir nuspręsite investuoti į jos plėtrą?


3. Investavimas nuo 5 iki 10.000 eurų: Paskolos žmonėms bei NT projektams

Paskolos žmonėmsPinigų investavimas tai nėra vien veiksmai, kurie glaudžiai susiję su verslo ar investicinėmis priemonėmis rinkoje.

Investavimas gali būti ir paskolų suteikimas kitam fiziniam arba juridiniam asmeniui, pritaikant jau prieš tai kalbėtą minios finansavimo principą.

Žinoma, tik nepradėkite dalintis paskolomis į kairę ir į dešinę savavališkai – tai nėra teisėta!

Vienas, gerai žinomas Lietuvoje, žmogus bandė teikti tokio tipo paslaugas aplinkiniams, tačiau gavo gan sudrausminantį atsakymą iš Lietuvos Banko, plačiau apie tai čia.

Tiesą sakant, šis investavimo metodas ganėtinai dažnai reklamuojamas įvairiuose medijos šaltiniuose.

Trumpai kalbant, šis pinigų investavimo būdas paremtas prieš tai 2 punkte minėta minios finansavimo metodika, kuomet sandoryje taip pat dažniausiai dalyvauja 3 šalys – investuotojas, tarpininkas bei paskolos gavėjas.

Šios paslaugos privalumas yra tas, kad jūsų pinigai priešingai nei laikomi saugiai banke ar kojinėje nėra neveiksnūs.

Juk sakoma, kad pinigai turi daryti pinigus, tiesa?

Kokia rizika?

Be jokios abejonės, kaip ir visur, taip ir čia vyrauja nemokumo, investicijos praradimo rizika, kurią jūs prisiimate sudarydami sutartį su tarpininku. Ši rizika yra apskaičiuojama finansinių įstaigų, remiantis kliento mokumo ir sąlygų vykdymo istorija. Bet kokiu atveju, niekas geresnės informacijos jums nesuteiks, nei paslaugų teikimo platforma (tarpininkas) per kurį ir naudositės šia paslauga.

Privalumų išties daug:

Pradėti investuoti galite itin mažas sumas: pradedant nuo 5 eurų bei baigiant 10.000 eurų ir daugiau. Be to, vidutinė metinė palūkanų norma gali svyruoti tarp 15-20%, o tai automatiškai yra lygu investicinei grąžai.

 SVARBU! 

Jeigu jus sudomino ši investavimo strategija, siūlytume pamėginti patikrintą platformą „Savy” arba susipažinti su bondora.com platforma.

„Bondora” platformos privalumai:

  • Nuo 6% iki 20% metinių palūkanų grąžos investuotojams;
  • Investicijų dydis nuo 1 euro;
  • Nėra jokių paslėptų mokesčių;
  • Galima suteikti paskolą nuo 1 mėnesio iki 5 metų;
  • Daugiau nei keli šimtai tūkstančių vartotojų;
  • Patogus pinigų išgryninimas ir įnešimas;
  • Itin patogus valdymas ir aiški instrukcija;
  • Ir daugybė kitų.

Daugiau apie šią platformą ir metodą galite sužinoti apsilankę oficialiame Bondora puslapyje investuotojams.


4. Investavimas nuo 50 iki 25.000 eurų: Nekilnojamojo Turto projektų finansavimas

Paskolos ir nekilnojamojo turto projektų finansavimas veikia itin panašiu principu. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad skolinate savo pinigus už nustatytus % ne žmonėms, o įmonėms, kurios stato nekilnojamojo turto objektus.

Įprastai tokių projektų metinės palūkanų normos svyruoja apie 7-13% nuo investuotos sumos.

Viena iš tokių platformų kurioje galite peržiūrėti šį investavimo būdą yra estateguru.co

Didelis privalumas yra ir tai, kad gali pasirinkti investavimo periodą bei palyginus nedidelę pradinę sumą (nuo 50.00 eurų).

Investicijos Lietuvoje: Kur galima investuoti papildomai?

Investicijos Lietuvoje

Investicijos Lietuvoje gali būti pačios įvairiausios.

Aukščiau pateikėme, mūsų nuomone, vienus paprasčiausių ir greičiausių būdų kur gali investuoti mažiau patyrę arba greitesnių rezultatų ieškantys žmonės 2024 metais. Tačiau jeigu jums nei viena iš minėtų investicinių idėjų nepasirodė patraukli, visada gali ieškoti ir papildomų investicinių šaltinių Lietuvoje.

Pakalbėkime šiek tiek apie tai plačiau:

Žaliavos (Nafta, Auksas ir Kt.):

Žaliavos yra įvardijamos kaip viena iš patikimesnių investicinių priemonių nepriklausant nuo investicinės sumos. Esant tinkamoms kainoms ir spėjus laiku įsigyti naftos, aukso ar kitokios žaliavos, tikimybė padidinti savo investicinį portfelį išties nemaža.

Tiesa, reikia atkreipti dėmesį į kainų pokyčius ir rinkos svyravimus bei globalinę padėti.

Investiciniai fondai:

Didžiausi šalyje veikiantys bankai siūlo savo klientams investuoti dalį lėšų į investicinius fondus.

Investiciniai fondai tapo pagrindinė alternatyva indėliams, kuomet indėlių palūkanos nukrito iki 0.00% bei žmonės tiesiog pradėjo atsiimti pinigus iš bankų. Investicinio fondo esmė yra ta, kad jie investuoja jūsų pinigus pagal savo nuožiūrą į tai, kas atrodo perspektyvu ir galimai pelninga ateityje.

Prieš investuodami jūs pasirenkate 1 iš 3 rizikos lygių: konservatyvus (saugus), subalansuotas (vidutinis) arba agresyvus (rizikingas) bei įprastai paliekate visą darbą banko skyriui.

Iš dalies šis investavimo būdas labai primena minėta “Copy-Trading” metodą.

Šią paslaugą siūlo visi šalyje veikiantys didieji bankai, tad jeigu reikia jums daugiau informacijos apie investicinius fondus ir investavimą – nukeliaukite į artimiausią banko skyrių ir pasikonsultuokite su personalu.

Materialus turtas:

Šiame straipsnyje itin daug kalbėjome apie finansinį ir nematerialų turtą, tačiau investicijos Lietuvoje gali būti itin sėkmingos įsigijant tam tikro ir kruopščiai atrinkto materialaus turto.

Puikus pavyzdys yra LEGO.

Klausiate kodėl?

Visame pasaulyje žinoma, kad Lego žaidimai ir konstruktoriai yra viena didžiausių investicinę grąžą turinčių prekių.

Gali nuskambėti keistai, tačiau tyrimai rodo, kad Lego konstruktoriai yra pelningesnė investicija nei nekilnojamasis turtas ar auksas. Nepaisant to, kad materialus turto įsigijimas investiciniais tikslais priklauso nuo jūsų turimos sumos, tikriausiai net nereikia sakyti, kad nekilnojamasis turtas yra idealus pasirinkimas taip pat.

Įsigijus nekilnojamąjį turtą ir nuomojant jį, ne tik turėsite stabilias pasyvias pajamas, bet ir likvidų ir galimai didelę investicinę grąžą generuojantį turtą per ilgalaikį laikotarpį.

Iš esmės, yra ganėtinai daug materialaus turto pasirinkimų su ilgalaike tikėtina grąža: pradedant nuo LEGO konstruktorių, laikrodžių bei baigiant rankinėmis ir kt.

Apibendrinimas

Mes tikimės, kad jeigu iki šiol ieškojote kur investuoti pinigus, suteikėme jums daugiau idėjų nei turėjote iki šiol.

Ir be jokios abejonės, visos investicijos yra rizikingos nepriklausomai ar investuosite nekilnojamąjį turtą, užsiimsite aktyvia CFD prekyba, įsigysite akcijų, suteiksite paskolas ar kt. Visuomet atidžiai valdykite savo finansus ir niekada neleiskite investuoti tiek, jog tai atsilieptų jūsų gyvenimo kokybei!

Valdykite savo finansus atsakingai!

Baigiant, jeigu ieškote idėjos ar patarimo, kur galite investuoti be rizikos ir saugiau:

Taupyklė!

Skamba kvailai, bet patikėkit, jeigu nesate tikri kaip jūsų pinigai gali uždirbti pinigus – tiesiog taupykite!

Atsakomybės apribojimas:

Mes neskatiname jūsų pirkti ar naudotis mūsų aprašomomis idėjomos/patarimais bei nerekomenduojame investuoti nepasitarus su profesionalais bei neprisiimame jokios atsakomybės už jūsų prekybos, investavimo rezultatus ir kitus finansinius veiksmus.

Valdykite savo finansus atsakingai!