265615992af1070075c50fe74509f4ba 1

Kur investuoti?

7 2022

Kur investuoti? Į ką investuoti? Šie klausimai visuomet aktualūs, ir visuomet sukasi investuotojo galvoje.

Bet lengvo (ir vieno) atsakymo į šiuos klausimus nėra. Daug priklauso tiek nuo rinkos sąlygų, kurios nuolatos keičiasi, tiek ir nuo investuotojo poreikių bei galimybių, kaip ir jo asmeninių savybių bei investavimo strategijos.

Kur investuoti, būtų galima pasakyti tik labai gerai pažįstant investuotojo poreikius bei jo rizikos toleranciją, bei išmanant pačią investicijų rinką. Jei norėtumėm žinoti kur investuoti, prieš turėtumėm atsakyti į daugybę su investavimu susijusių klausimų.

palūkanos

Iš principo investuoti galima į šias pagrindines investicijų klases:

  1. Akcijas
  2. Obligacijas
  3. Nekilnojamąjį turtą
  4. P2P (tarpusavio skolinimas)
  5. Indėliis
  6. Investicinius fondus
  7. Kitas investicijas

Sprendžiant kur investuoti konkrečiai, pirmiausia reikėtų atsakyti į tokius klausimus:

  • Į kurią turto klasę investuoti – kuri turto klasė (ar jų kombinacija) geriausiai atitiks investuotojo poreikius. Tai gali būti akcijos, nekilnojamas turtas, obligacijos, pinigų rinkos priemonės, žaliavos ar kitos investicijos.
  • Į kokį sektorių investuoti – tai aktualiausia investuojant į akcijas, nes joms sektoriaus poveikis bus didžiausias. Populiariausios būna investicijos į sparčiau augančius sektorius: IT, biotechnologijų, žaliosios energetikos ir pan. Tačiau kuo sektorius sparčiau auga, tuo rizika bus didesnė.
  • Į kurį geografinį regioną investuoti – didžiausios investicinės rinkos yra JAV ir Europa, tačiau kitų regionų taip pat nederėtų užmiršti. Visos rinkos gali būti skirstomos į išsivysčiusias ir besivystančias, o pastarosios yra aukštesnės rizikos. Taip pat regionus galima skaidyti į konkrečias šalis.
  • Kaip rinktis konkrečius vertybinius popierius – čia pirmiausia derėtų pasirinkti aktyvų arba pasyvų investavimą. Pasyvus investavimas paprastesnis, galima nesunkiai investuoti indeksinių fondų pagalba. Tuo tarpu konkrečių vertybinių popierių atranka reikalaus daugiau pastangų ir laiko.

Aišku tokie klausimai bei klasifikacija – labai grubūs. Pilna investuotojo strategija turėtų būti nuosekli bei kompleksiška, kad vykdomi investiciniai sprendimai būtų tikrai efektyvūs.

Vis tik jei norėtumėte žinoti, kur investuoti jums geriausia konkrečiai, bet neturite reikiamos patirties, tuomet reikėtų susirasti patikimą konsultantą, ar pačiam skirti daug laiko bei energijos investavimo subtilybėmis. Jei taip ir nutartumėte padaryti, galite pradėti nuo knygos „Investuotojo išpažintis” perskaitymo.

 Konsultacijos

  • Nespėjate susitvarkyti su įmonės finansų valdymu?
  • Planuojate verslo investicijas, bet negalite apsispręsti ar verta investuoti?
  • Nesate tikri, ar įmonė dirba pakankamai efektyviai?
  • Norite pirkti ar parduoti verslą, bet trūksta žinių?

Kreipkitės dėl profesionalios finansų konsultacijos: +370 68686868 arba info@vipfinance.lt