kredito reitingo pakėlimas

Kaip pasikelti savo kredito reitingą?

20 2024

Effex.lt tai:

  • Galimybė rinktis geriausias paskolos sąlygas iš visų bankų pasiūlymų.
  • Visų reikalingų dokumentų tvarkymas, jų pateikimas finansinėms institucijoms.
  • Derybos su bankais ar kitomis kredito įstaigomis dėl jūsų paskolos sąlygų.
  • Kreipkitės: +370 699 99722

Didžioji dalis finansinių institucijų prieš suteikiant būsto, verslo ar kitokio pobūdžio paskolą atsižvelgia į asmens kredito reitingą. Šis rodiklis yra svarbus finansinio atsakingumo indikatorius nuo kurio priklauso tai, kokiomis sąlygomis jūs gausite reikalingą paskolą.

Straipsnyje aptarsime kas yra kredito reitingas, kas jį įtakoja ir svarbiausia – ką galite daryti, kad jį pagerintumėte.

Sužinokite, kiek jums apytiksliai kainuos būsto paskola, pasinaudodami mūsų būsto paskolos skaičiuokle.

Kas yra kredito reitingas?

Kredito reitingas yra rodiklis, rodantis asmens gebėjimą tvarkytis su savo finansiniais įsipareigojimais.

Šis reitingas skaičiuojamas remiantis asmens finansine veikla ir paskolų grąžinimo istorija. Aukštas kredito reitingas suteikia galimybes gauti paskolą geresnėmis sąlygomis, įskaitant būsto ir verslo paskolas, su mažesnėmis palūkanų normomis ir palankesnėmis grąžinimo sąlygomis.

Priešingu atveju, tai yra esant žemam kredito reitingui, patrauklų paskolos pasiūlymą gauti yra žymiai sudėtingiau.

Kaip formuojamas asmens kredito reitingas?

Kredito reitingo formavimas prasideda nuo momento, kai asmuo pradeda naudotis bet kokiomis finansinėmis paslaugomis, reikalaujančiomis kredito sutarties. Nors tikslaus savo reitingo sužinoti neįmanoma, verta žinoti, jog Lietuvos Banko paskolų rizikos duomenų bazė suteikia galimybę nemokamai pasitikrinti savo kredito istoriją,

Informacija apie jūsų kredito istoriją taip pat yra renkama ir saugoma kreditų biuruose, kur formuojami ir atnaujinami asmens kredito reitingai.

Kokie veiksniai daro neigiamą įtaką kredito reitingui?

  • Vėluojami mokėjimai už paskolas ar komunalines paslaugas – tai yra vienas iš pagrindinių veiksnių, turinčių įtaką kredito reitingui. Vėluojantys mokėjimai rodo kreditoriams, kad asmuo gali būti nepatikimas mokėtojas. Kiekvienas vėluojamas mokėjimas gali būti registruojamas jūsų kredito ataskaitoje ir neigiamai veikti jūsų kredito reitingą.
  • Dažnas greitųjų kreditų ėmimas – greitieji kreditai dažnai pasižymi didelėmis palūkanomis ir finansine našta mokėtojui. Dažnas jų ėmimas gali signalizuoti kreditoriams apie nestabilų asmens finansinį statusą, kas taip pat gali neigiamai paveikti kredito reitingą.
  • Bankroto procedūros – bankrotas yra rimta finansinė situacija, rodanti, kad asmuo negali susitvarkyti su savo finansiniais įsipareigojimais. Bankroto įrašas kredito ataskaitoje labai neigiamai veikia kredito reitingą.
  • Dažnos užklausos dėl kredito – daugelis kredito paieškų per trumpą laikotarpį gali sufleruoti kreditoriams, kad asmuo aktyviai ieško naujų kreditų, kas taip pat gali būti interpretuojama kaip finansinis nestabilumas. Kiekviena kredito užklausa (angl. hard inquiry) taip pat gali mažinti kredito reitingą.

Kaip gerinti savo kredito reitingą? Pataria effex.lt ekspertai

Laiku mokamos įmokos už paskolas

Laiku atliekami paskolų mokėjimai yra vienas iš svarbiausių kredito reitingo aspektų.

Kreditoriai vertina jūsų mokėjimo istoriją kaip pagrindinį rodiklį, nusakantį finansinį patikimumą. Kiekvienas praleistas ar vėluojantis mokėjimas gali turėti ilgalaikį neigiamą poveikį jūsų kredito reitingui.

Laiku vykdomi kiti finansiniai įsipareigojimai

Finansiniai įsipareigojimai, tokie kaip nuomos, komunaliniai mokėjimai ar atsiskaitymai už tam tikras paslaugas, taip pat yra stebimi ir įtraukiami į kredito istoriją.

Tinkamas šių įsipareigojimų vykdymas rodo kreditoriams, kad esate atsakingas ir patikimas mokėtojas. Nekilnojamojo turto nuomos, komunalinių paslaugų, ar kito pobūdžio skolos gali palikti neigiamas žymes jūsų kredito ataskaitoje.

Atsakingas kreditinių kortelių naudojimas

Kreditinės kortelės yra patogus ir lankstus finansinis įrankis, tačiau jų naudojimas reikalauja didelio atsargumo. Pernelyg dažnas jų naudojimas, ar netinkamas valdymas taip pat gali neigiamai veikti kredito reitingą.

Rekomenduojame laiku atsiskaityti už visus pirkimus ir vengti skolų.

Reguliariai tikrinkite savo kredito ataskaitą

Reguliarus kredito ataskaitos tikrinimas yra svarbus veiksmas, užtikrinantis, kad jūsų finansinė informacija yra teisinga ir atnaujinta. Kredito ataskaitose gali atsirasti klaidų, kurios neigiamai veikia jūsų reitingą – pavyzdžiui, klaidingai priskirtos skolos ar mokėjimai.

Žinodami savo kredito būklę, galėsite greitai imtis veiksmų klaidoms ištaisyti. Daugumoje šalių galima gauti nemokamą kredito ataskaitą iš pagrindinių finansinių institucijų. Lietuvoje tokią galimybę suteikia Lietuvos Bankas.

Kodėl verta kreiptis pagalbos į effex.lt brokerius?

Visada svarbu būti atviram su kredito davėjais dėl savo finansinės padėties ir ieškoti abejoms šalims palankaus sprendimo pasitarus su finansų ekspertais. Effex.lt paskolų brokeriai, įvertinę jūsų situaciją, suteiks patarimų, kaip pasikelti kredito reitingą ir padės rasti būsto ar verslo paskolos pasiūlymus geriausiomis sąlygomis pagal jūsų finansinę situaciją.

Taip pat galime padėti jums palyginti skirtingų finansinių institucijų siūlomas paskolos sąlygas, parengti būtinus dokumentus ir paruošti tinkamą paskolos paraišką finansinėms institucijoms.