fiksuota ar kintama palūkanų norma

Ką rinktis fiksuotą ar kintamą palūkanų normą?

17 2024

Effex.lt tai:

 • Galimybė pasirinkti geriausias paskolos sąlygos jums iš visų bankų pasiūlymų.
 • Visų reikalingų dokumentų tvarkymas, jų pateikimas finansinėms institucijoms.
 • Derybos su visais bankais ar kitomis kredito įstaigomis dėl jūsų paskolos sąlygų.
 • Kreipkitės: +370 699 99722

Svarstant apie būsto paskolą ar bet kokį kitą panašaus pobūdžio finansinį įsipareigojimą, būtina apgalvoti daugybę dalykų, o vienas iš svarbiausių – apsispręsti dėl fiksuotos ar kintamos palūkanų normos taikymo paskolai. Pasirinktas tipas gali turėti reikšmingų ilgalaikių padarinių jūsų finansinei gerovei.

Šiame straipsnyje detaliai aptarsime, kas yra fiksuota ir kintama palūkanų norma, jų privalumus ir trūkumus bei pasidalinsime keletu patarimų kaip apsispręsti dėl tinkamiausios palūkanų taikymo formos pagal jūsų situaciją.

Mūsų skaičiuoklėje galite sužinoti, kiek jums kainuos būsto paskola.

Fiksuotos palūkanų normos

Apibrėžimas:

Fiksuota palūkanų norma yra palūkanų norma, kuri išlieka nepakitusi per visą paskolos grąžinimo laikotarpį, arba paskolos laikotarpio laiko dalį. Tai reiškia, kad mėnesinės įmokos ir palūkanų mokėjimai nustatytu laiku arba visuomet liks pastovūs.

Fiksuotos palūkanų normos privalumai

 • Stabilumas: fiksuota palūkanų norma reiškia, kad mėnesinės įmokos nesikeis esant svyravimams finansų rinkoje, taip suteikiant papildomą saugumo jausmą.
 • Planavimas: dėka pastovių mėnesinių įmokų, galima lengviau ir tiksliau planuoti asmeninį ar šeimos biudžetą.
 • Nebus poreikio refinansuoti paskolą: kadangi palūkanų norma nesikeičia viso kredito laikotarpiu, nėra būtinybės refinansuoti paskolos siekiant geresnių sąlygų.

Fiksuotos palūkanų normos trūkumai

 • Didesnės įmokos iš pradžių: paprastai fiksuota palūkanų norma reiškia didesnes įmokas pradžioje, palyginus su kintamomis palūkanomis.
 • Blogai kai palūkanos atpinga: jeigu bendra palūkanų norma rinkoje atpinga, liksite su įsipareigojimu didesnei palūkanų normai.
 • Ankstyvas paskolos grąžinimas kainuos brangiau: jei norėsite anksčiau grąžinti paskolą, verta žinoti, jog išankstinio grąžinimo mokesčiai gali būti taikomi ir bus didesni.

Kintamos palūkanų normos

Apibrėžimas:

Kintama palūkanų norma yra palūkanų norma, kuri keičiasi priklausomai nuo rinkos sąlygų. Tai reiškia, kad mėnesio įmokos taip pat periodiškai keisis.

Kintamos palūkanų normos privalumai

 • Galima pasinaudoti sumažėjusiomis palūkanomis: jei rinkoje palūkanų norma sumažėja, yra didelė tikimybė, jog sumažės ir jūsų mėnesinės įmokos.
 • Finansinis lankstumas: pasirinkus kintamas palūkanas, paskolos grąžinimas anksčiau laiko paprastai yra nemokamas, bet tai reikia visada pasitikrinti jūsų pasirinktoje kredito įstaigoje.

Kintamos palūkanų normos trūkumai

 • Rizika, kad palūkanų norma išaugs: įvairūs pokyčiai finansų rinkoje dėl kurių pakyla palūkanų norma, reikš didesnes mėnesines įmokas.
 • Mėnesinių išlaidų neapibrėžtumas: dėl palūkanų normos kintamumo, skolininkai gali susidurti su mėnesinių mokėjimų svyravimais, kas apsunkins efektyvų biudžeto planavimą.
 • Išorinių veiksnių įtaka palūkanų normai: palūkanų normą gali veikti išoriniai veiksniai tokie kaip infliacija, ekonominė ar politinė situacija, kas turės neigiamą įtaką ir mėnesinėms įmokoms.

Kurį paskolos tipą rinktis?

Svarstant tarp fiksuotos ir kintamos palūkanų normos, svarbu atsižvelgti į savo finansinę situaciją ir ateities planus.

Jeigu vertinate finansinį stabilumą ir norite išvengti netikėtumų, fiksuota palūkanų norma gali būti puikus pasirinkimas, nes ji užtikrina pastovias mėnesines įmokas visą paskolos grąžinimo laikotarpį.

Kita vertus, jei esate linkę apsiimti tam tikrą riziką ir siekiate pasinaudoti palankesnėmis rinkos sąlygomis, kintama palūkanų norma suteiks reikalingą finansinį lankstumą ir galimybę mokėti mažesnes palūkanas esant palankesnėms sąlygoms ekonomikoje.

Kaip paskolos brokeriai gali padėti gauti reikalingą paskolą?

Ieškant finansavimo, dažnai iškyla įvairių klausimų ir neaiškumų. Paskolų brokeriai, tokie kaip pavyzdžiui, effex.lt, pasitelkdami savo sukauptą patirtį ir žinias apie finansų rinką, padeda suprasti, kokias paskolos galimybes turite atsižvelgiant į jūsų finansinę situaciją.

Effex.lt specialistai ne tik padės jums palyginti įvairių finansinių institucijų siūlomas sąlygas, bet ir pasirūpins reikiamais dokumentais bei paruoš kokybišką paskolos paraišką, skirtą bankams.

Pasinaudojus brokerių teikiamomis paslaugomis, sutaupysite laiko ir užtikrinsite sklandų paskolos suteikimo procesą.

Kiti ekspertų patarimai ir rekomendacijos

Patarimas Aprašymas
Įvertinkite savo finansinę padėtį Prieš priimdami sprendimą, atidžiai įvertinkite savo esamą finansinę situaciją, įskaitant pajamas, išlaidas, skolas ir turto vertę. Tai apima visų jūsų banko sąskaitų balansus, investicijas ir kitus finansinius įsipareigojimus.
Susipažinkite su dabartinėmis ekonomikos tendencijomis Svarbu įvertinti ne tik dabartinę, bet ir prognozuojamą ekonomikos situaciją, kad suprastumėte, kaip tai gali paveikti jūsų palūkanų normą ateityje. Tai apima infliacijos lygio, centrinio banko politikos ir kitų aspektų analizę.
Įvertinkite asmenines perspektyvas Apsvarstykite savo karjeros stabilumą, šeimos planus ir kitus asmeninius finansinius įsipareigojimus, kurie gali turėti įtakos stabiliai mokėti paskolą. Įvertinkite, ar nėra numatomos didesnės išlaidos, pavyzdžiui, šeimos pagausėjimas artimiausiu metu ir t.t.
Pasitarkite su finansų ekspertais/paskolos brokeriais Finansų ekspertai/paskolos brokeriai gali duoti naudingų patarimų, atsižvelgus į jūsų finansinę situaciją ir paskolos poreikius. Ekspertai suteiks vertingų įžvalgų apie rinkos tendencijas ir pasiūlys optimaliausius sprendimus jūsų finansinei situacijai.
Palyginkite paskolų pasiūlymus Palyginkite įvairių bankų paskolų pasiūlymus fiksuotai ir kintamai palūkanų normai, kad rastumėte geriausią variantą, atitinkantį jūsų finansinius tikslus. Įvertinkite paskolų sąlygas, metines palūkanų normas, mokesčius bei kitas sąlygas, kad priimtumėte apgalvotą sprendimą. Šiuo atveju jums taip pat gali padėti paskolos brokeriai tokie kaip effex.lt