Aktyvus ir pasyvus investavimas

Aktyvus ir pasyvus investavimas. Trumpa apžvalga.

29 2024

Effex.lt padės jums:

 • Gauti geresnes paskolos sąlygas būstui.
 • Paruošti reikiamus dokumentus ir juos pateikti finansinėms institucijoms.
 • Kreipkitės: +370 699 99722

Investavimas – vienas populiariausių būdų užtikrinti savo finansinę ateitį.  Tiesa, norint sėkmingai tai padaryti, svarbu ne tik gerai pagalvoti kur investuoti, tačiau kartu pasirinkti tinkamą tam strategiją.

Aktyvus ir pasyvus investavimas – du populiarūs metodai kuriuos aptarsime šiandien. Panagrinėsime jų privalumus ir trūkumus bei padėsime jums nuspręsti, kuris investavimo būdas geriausiai atitinka jūsų poreikius.

Investicija gali būti svarbi finansinė priemonė auginti asmeninį turtą, kas yra ypač aktualu kuomet planuojama būsto paskola.

Aktyvus investavimas: strategija, reikalaujanti įsitraukimo

Aktyvūs investuotojai įgyvendina strategiją, grįstą išsamia rinkos ir specifinių joje veikiančių įmonių analize, kurią jie patys atlieka. Jie aktyviai seka akcijų rinkos pokyčius, perka ir parduoda vertybinius popierius, tuomet, kai tą daryti atrodo palankiausias momentas.

Tokių investuotojų ambicija – generuoti pelną, viršijantį bendro rinkos indekso metinę grąžą. Šis požiūris reikalauja įvairių rinkos faktorių išmanymo ir gebėjimo prognozuoti pokyčius joje bei suteikia galimybę investuotojui gauti didelę grąžą per ganėtinai trumpą laikotarpį.

Pasyvus investavimas: ilgalaikė strategija su mažesnėmis išlaidomis

Tuo tarpu pasyvūs investuotojai, vengia tiesioginio dalyvavimo akcijų rinkoje ir orientuojasi į investavimą į fondus ar biržoje prekiaujamus fondus (ETF), tiesiogiai susijusius su tam tikrų indeksų veikla, siekiant gauti panašius finansinius rezultatus.

Pagrindinis pasyviojo investavimo tikslas – nepralenkti rinką, o užtikrinti, kad investicijų portfelio vertė atspindėtų bendrą jos dinamiką. Ši strategija yra itin tinkama tiems, kurie nenori apsiimti didele rizika, siekia ilgalaikio turto augimo ir nenori patirti dažnų portfelio svyravimų kurie yra būdingi aktyviam investavimui.

Pagrindinių aktyvaus ir pasyvaus investavimo aspektų palyginimas

Aspektas Pasyvus investavimas Aktyvus investavimas
Lankstumas Mažesnis lankstumas. Pasyvūs investuotojai negali koreguoti ar atnaujinti savo portfelio kada panorėję. Didesnis lankstumas. Aktyvūs investuotojai savo portfelį gali greitai keisti ir atnaujinti, siekdami pasinaudoti rinkos sąlygomis ar išvengti galimų nuostolių.
Diversifikacija Lengvesnė diversifikacija. Investuojant į instrumentus kurie atkartoja įvairius indeksus, lengviau pasiekti didesnę portfelio diversifikaciją. Sudėtinga diversifikacija. Pačiam kuriant portfelį, gali būti sudėtinga jį pakankamai diversifikuoti, ypač jei turimas kapitalas nėra didelis.
Išlaidos paslaugoms Mažesnės išlaidos paslaugoms. Investuojant pasyviai, mokesčiai yra mažesni, nes paprasčiausiai yra atliekama mažiau pirkimo ir pardavimo sandorių. Didesnės išlaidos paslaugoms. Sandorių išlaidos, rinkos tyrimai ir analizės – visa tai mažina investicijų grąžą ir reikalauja investuotojo laiko.
Nuostolių rizika Mažesnė nuostolių rizika. Kadangi pasyvus investuotojas kasdien nepriima investavimo sprendimų, neteisingų sprendimų tikimybė yra mažesnė. Didesnė nuostolių rizika. Investuotojas gali priimti neteisingus sprendimus ir patirti didesnį nei rinkos pokytis nuostolį.
Grąžos potencialas Ribota grąža. Investicijų grąža neviršys bendros rinkos grąžos. Galimybė gauti rinkos indekso grąžą viršijančią grąžą. Patyręs investuotojas gali atpažinti nepakankamai įvertintus vertybinius popierius ar įmones, turinčias didelį augimo potencialą.

Kaip pasirinkti tarp aktyvaus ir pasyvaus investavimo?

Renkantis tarp aktyvaus ir pasyvaus investavimo, reikėtų atsižvelgti į kelis pagrindinius veiksnius:

 • Asmeniniai finansiniai tikslai – svarbu išsiaiškinti, koks yra pagrindinis jūsų investavimo tikslas. Jeigu norite kaupti lėšas trumpuoju laikotarpiu, aktyvus investavimas suteiks galimybę greičiau užauginti reikalingą kapitalą. Tačiau, jei taupote ilgalaikiam tikslui, pasyvus investavimas gali būti tinkamesnis būdas.
 • Rizika kurią galite sau leisti – renkantis investavimo strategiją, pagalvokite ir apie tai kokią riziką esate linkę prisiimti. Aktyvus investavimas pasižymi didesne rizika, tačiau čia yra potencialo gauti didesnę gražą per ganėtinai trumpą laiką. Pasyvaus investavimo strategija, tuo tarpu, yra stabilesnis pasirinkimas, kur pokyčiai rinkoje kur kas mažiau veikia investicinio profilio vertę.
 • Laikas ir dėmesys – laikas, kurį galite ir norite skirti savo investicijų valdymui, taip pat bus svarbus kriterijus. Aktyvus investavimas reikalauja daugiau laiko ir dėmesio rinkos tendencijų analizei, o taip pat ir nuolatinių portfelio korekcijų. Jeigu turite pakankamai laiko ir domitės finansų rinkomis, ši strategija gali būti geras pasirinkimas jums. Investuojant pasyviai, keisti portfelio struktūrą reikės rečiau, todėl tai yra patraukli opcija užimtiems žmonėms, norintiems, kad jų investicijos augtų be didelio kišimosi.
 • Turimos investicinės žinios ir patirtis – aktyvus investavimas reikalauja gilesnių žinių apie rinkas, vertybinius popierius ir finansinių ataskaitų analizę, tam, kad galėtumėte priimti informuotus sprendimus. Pasyvus investavimas yra paprastesnis ir reikalauja mažiau žinių, todėl gali būti labiau tinkamas pasirinkimas pradedantiesiems arba tiems, kurie nenori gilintis į rinkos analizę.
 • Įsitraukimas į investavimo procesą – jei mėgstate analizuoti rinkas ir aktyviai ieškoti investiciniųų galimybių, aktyvus investavimas bus labiau tinkamas pasirinkimas. Tačiau, jei pageidaujate, kad jūsų investicijos „dirbtų” už jus be didelio kasdienio dėmesio, pasyvus investavimas jums tiks labiau.

Planuojate investuoti? Kreipkitės pagalbos į effex.lt paskolos brokerius

Paskolos brokeriai effex.lt padės išsiaiškinti jūsų galimybes gauti paskolą ir padės pasirinkti geriausią kreditoriaus pasiūlymą.

Kreiptis pagalbos į mūsų komandą – labai paprasta:

 • Susipažinkite su bendrais jums reikalingos paskolos kriterijais.
 • Pateikite paraišką paskolai gauti privatiems asmenims mūsų svetainėje spausdami čia.
 • Susipažinę su jūsų užklausa, mūsų komandos specialistai susisieks su jumis nedelsiant.

Taip pat galime padėti sutvarkyti visus reikalingus dokumentus ir pateikti solidų prašymą, kuris leis gauti finansavimą geriausiomis sąlygomis.